Teyla Emmagan - je sice původně Athosianka, ale již od druhé epizody je členem týmu majora Shepparda. Je to moudrá bojovnice, snad proto byla také vůdcem Athosianů. Druhým důvodem je zřejmě její schopnost rozpoznat přítomnost Wraithů. Wraithové kdysi experimentovali s jejími předky, Teyla v sobě má část wraithské DNA. Umí s nimi telepaticky komunikovat, avšak pouze, když ji to dovolí, jinak spíše komunikují oni s ní, dokonce je možné, aby ji Wraith ovládal! To se však stalo jen jednou, když se mu snažila vloudit do mysli.

Doktorka Elisabeth Weirová - je velitelkou celé expedice. Původně byla nejvyšší mezinárodní diplomat Spojených Států, poté ji bylo svěřeno velení nad SGC, a nakonec odešla (byla převelena) na výzkumnou základnu v Antarktidě.
Po objevení adresy Atlantidy již nic nebránilo tomu, aby vybrala členy expedice a odešla s nimi zkoumat divy Pegasovy galaxie jako jejich vůdce.

John Sheppard - je vynikajícím armádním pilotem, umí létat, jak říká, téměř se vším.K programu Atlantis dostal neuvěřitelnou náhodou. Sheppard totiž vlastní neobyčejně silný antický gen, díky kterému je schopný ovládat všechny antické technologie. John ovládá antickou technologii zcela přirozeně - bez nutnosti velkého soustředění. Dr. Weirová si ho proto vybrala do své expedice.

Rodney McKay - je sice mimořádně chytrý člověk se smyslem pro humor, přesto je však neoblíbený. Na celém světě totiž nenajdete většího egoistu. McKay ostatním závidí antický gen, ale ani absence tohoto genu mu nezabrání, aby alespoň 10x denně prohlásil, že je nejlepší ze všech vědců v celém vesmíru. McKay byl prvním člověkem, který úspěšně podstoupil genovou terapii dr. Becketta, takže nyní může v omezené míře používat antickou technologii. Ze všeho nejvíc se bojí smrti a citrónů, na které je alergický. Jak sám říká, stačí jedna kapka citronové šťávy a je po něm. Jedním z mála lidí, které McKay respektuje, je doktor Zelenka, který mu zachránil život.

Doktor Radek Zelenka - je věděc, expert na antické technologie, stejně jako McKay. Ano, již podle jména lze soudit, že se jedná o Čecha.

Poručík Aiden Ford - je další voják v týmu majora Shepparda.
Aiden se vyzná ve všem, čím lze někoho zabít nebo alespoň omráčit. Od flashbangů, přes omračovací granáty a tasery až po railgun.


Seržant Bates - má na starost bezpečnost, a nutno dodat, že k tomu má všechny předpoklady. Je nedůvěřivý a každého podezdřívá.


Dr. Carson Beckett - je hlavním lékařem expedice. Jakožto (ne)šťastný majitel ATA genu je jedním ze 3 lidí, kteří jsou schopni odpálit drony z ovládacího křesla. Velkým přínosem pro expedici byl jeho vynález „očkování“ ATA genem. Díky němu bylo možné tímto genem vybavit až třetinu lidí, kteří ho neměli od přírody.
02.10.2010 11:22:17
lili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one