V příběhu se nalézá mezi E15 a E16. Líčí vztah mezi Čajou a Johnem, o kterém se zmiňuji v E16. Bonus vychází ze skutečné epizody S1/E14 - Útočiště, protože děj vice méně jen opisuji, až na jisté detaily, tak jsem se rozhodla jen o stručný popis doplněný pár rozhovory, které mi nedaly.
John je se svým týmem na průzkumu další planety. Brána je umístěna na orbitě planety, a proto sem přiletí jumprem. Hned po průletu bránou na ně zaútočí dvě šipky, když to s nimi vypadá bledě, z planety vyšlehne jistá energie a šipky zničí. Jumpru se nic nestane, a proto se John s ostatními rozhodne planetu prozkoumat.
Na planetě Prokulu žijí mírumilovní a prostí zemědělci, kteří vůbec nemají tušení o existenci wraithů. Ochraňuje je prý Atar, kterou chápou jako svoji bohyni. Když se tým o Atar chce dozvědět více, vesničané je odvedou za Čajou. Čaje je hlavní kněžkou a je také velmi půvabná, což Johnovi samozřejmě neujde. Tým se snaží vyjednat na Prokulu útočiště pro lidi, kteří by se zde schovali před wraithy, ale prosba je zamítnuta. John tedy navrhne Čaje, aby se podívala na Atlantis a doufá, že se mu podaří rozhodnutí změnit. Čaja přijímá.
Když John provádí Čaju po městě dozvědí se, že Čaja má antický gen. Doktor Beckett při prohlídce také zjistí, že je úplně zdravá, až podezřele.
John pozve Čaju na přátelský piknik na molu. Po chvíli povídání Čaja Johna políbí, ten jí ovšem vysvětlí, že už je zadaný a že mu to ve vztahu klape. Čaja je viditelně zklamaná, ale nevzdává se. Celou scénu náhodou shlédnou Jane, Katelin a Rodney. Zatímco Jane a Katelin to ihned roznesou po celé Atlantis, Rodney si vyčíhá Johna a vyčte mu, že je velmi neopatrné takhle se sbližovat s neznámou osobou a že vlastně podvádí Shiny. John je Rodneyho reakcí popuzen a pohádá se s ním.*
Rodneymu se podaří přesvědčit doktorku Weirovou, že při raní poradě, na které bude i Čaja, zapne scan a nascanuje si Čaju, aby zjistil, co je na ní tak zvláštního. Při poradě ovšem Čaja zjistí, že je scenována a prozradí na sebe, že je Antik a že přišla na Atlantis jen kvůli Johnovi, aby nebyla tak sama. John je tím velmi překvapen, ale než stačí cokoliv říct, Čaja zmizí zpět na svoji planetu s nejistím vysvětlením o napadení wraithy.
John se dlouho nerozmýšlí, bere si jumpr a letí na Prokulus. Zde už se wraithi připravují na sklizeň. Čaja alias Atar jim v tom včas zabrání a pozve Johna na Prokulus. Zde mu vysvětlí, že je povznesený Antik. Nemohla příhlížet tomu, jak wraithi ubližovali jejím lidem z Prokulu, a tak je přišla chránit. Ovšem ostatní Antici jí nařídili chránit jen Prokulany, a tak nemůže přijmout prosbu, aby na Prokulu hledali lidé útočiště před wraithy.
John to chápe a loučí se s Čajou. Čaja znovu vyzná Johnovi své city a nabídne mu podělení. Něco jako antické vyměnění myšlenek, pocitů, přání atd. John souhlasí. Čaja si s ním začne vyměňovat vzpomínky a netrvá to dlouho a napadne ji podívat se na tu dívku, o které jí John vyprávěl a s kterou mu to tolik klape. Jakmile Čaja zjistí jaké je Shiny rasy, okamžitě Johna z Prokulu vykopne s tím, že se již nikdy nemá vracet. **
 
*John se zadíval Čaje do očí. Trvalo to jen chvíli a mezi těma dvěma přeskočila jiskra Čaja se naklonila a Johna políbila. Ten byl chvíli zaskočen, ale potom se rázně odrhl a postavil.
,,To nemůžeme. Chci říct já už jsem zadaný,“ vysvětlil nakonec John.
,,Máš ženu?“ zeptala se Čaja.
,,Ne. Zatím spolu jen chodíme, ale dost nám to klape a tohle bych... tohle bych neměl dělat. Omlouvám se asi jsem ti to měl říct dřív.“
,,Jak už dlouho jste spolu?“
,,Půl roku.“
,,To je krátká doba.“
,,Ano to je, ale já... já jí miluji.“
,,Tak proč jsi tu se mnou?“
,,Protože jsem... bylo to jen přátelské.“
,,Na přítele ses choval až moc intimně. To jídlo, to prostředí,“ vytkla mu Čaja.
,,Asi jsem to přehnal. Omlouvám se, asi už půjdu,“ rozhodl John a odešel. Čaja se za ním dívala přesně tím pohledem, kterým se dívají ženy, které se nehodlají vzdát.
,,Viděli jste to?“ hlesla Katelin nadšeně a poposkočila na balkóně, z kterého byl skvělý výhled na molo.
,,Viděli,“ odpověděl nevrle Rodney a odešel.
,,Páni, Shiny zničí jestli se to dozví,“ povzdechla si Jane.
,,Máš pravdu. Já to řeknu holkám z laborky a ty zajdi do hlavní věže. Tam budou určitě ještě vzhůru,“ rozhodla Katelin a dodala vesele, ,,sejdeme se na pokoji.“
,,Podplukovníku,“ oslovil Rodney Johna. Zastihl ho zrovna, když vcházel do chodby.
,,Rodney, ještě jste vzhůru?“ podivil se John. Bylo mu trochu nepříjemné, že Rodneyho teď vidí. Cítil se ještě trochu provinile z toho, že co se stalo s Čajou.
,,Já jsem jen... nemohl jsem spát, a tak jsem šel do operačního a co vy?“
,,Ne, děkuju,“ odvětil trochu nepřítomně John.
,,Já se ptám, proč jste ještě vzhůru?“
,,Bývám dlouho vzhůru,“ odpověděl již trochu agresivněji John.
,,Varuji vás,“ začal Rodney, ,,nejen, že jste si začal s mimozemskou kněžkou, která není tou za kterou se vydává, ale také máte již fungující vztah s wraithem.“
,, Až a kdyby se vás to začalo náhodou týkat...“
,,Týká se mě, když si ta mimozemšťanka omotá velícího důstojníka okolo prstu a navíc jestli se to dozví Shiny, jste si vědom, co všechno může způsobit, aby se pomstila.“
,,Nechte toho McKayi,“ varoval John Rodneyho. Za rohem se objevila Čaja, která právě vešla do chodby.
,,Shiny vás miluje a vy milujete ji. Myslím, že by jste si to měl zavčasu uvědomit a když už ne to, uvědomte si alespoň že je...,“ Rodney se včas stačil otočit a naštěstí nedořekl slovo wraith. Čaja slyšela již dost. Nazlobeně se otočila a zmizela v chodbách Atlantis. John zpražil Rodneyho rozzlobeným pohledem a odešel.
 
**,,Nemohu odejít,“ řekla Čaja.
,,Můžu tě navštívit,“ navrhl John.
,,Myslela jsem, že máš dívku?“ flirtovně se usmála Čaja.
,,Mám, ale můžeme být snad přátelé,“ navrhl John.
,,Já bych chtěla být něco víc.“
,,To nejde a navíc patříš k jinému druhu.“
,,Nejsme tak odlišní jak myslíš.“
,,Jsme odlišnější než ty myslíš,“ odporoval John.
,,Jen počkej,“ řekla Čaja a chytila Johna za ruce
,,Na co?“ zaváhal John
,,Podělíme se. Poznáme jeden druhého co nejvíc.“
,,Dobrá, ale do půlnoci musím být doma,“ zavtipkoval John.
,,Bude to trvat jen okamžik. Zavři své oči,“ poradila mu Čaja a soustředila se.
,,To je úžasné,“ konstatoval ohromeně John. Toulal se Čajinými vzpomínkami a pocity. Objevoval se mu před očima svět, o kterém se mu do dnes ani nezdálo. Čaja se mezitím začala soustředit na něco jiného. Procházela Johnovou myslí. Nevnímala nedůležité věci a směřovala přímo k tomu, co ji zajímalo, až to nalezla. Ze zvědavostí se podívala na Johnovu dívku a ihned jí zamrzl úsměv na rtech. Pustila Johnovy ruce a s těží sbírala slova, aby vyjádřila, co cítí.
,,Co se děje?“ zeptal se John. Nevěděl proč Čaja tak znenadání přestala a znervózňovalo ho to.
,,Ona je wraith,“ vyhrkla Čaja konečně tónem plným nenávisti.
,,Počkej, já ti to vysvětlím,“ začal John, ,,ona je jiná. Je milá a hodná...“
,,Vypadni z mé planety!“ rozkřičela se Čaja na Johna.
,,Počkej, není to tak, jak to vypadá. Ona...“
,,Vypadni a už se nikdy nevracej,“ zopakovala Čaja a zesílila svá slova jiskrami, které se jí začaly objevovat v otevřených dlaních.
,,Už jdu,“ rozhodl se John a okamžitě zamířil k jumpru.
08.10.2011 18:02:02
lili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one