,,Vždyť to ani nevypadá jako sedmička,“ postěžoval si Rodney. Naslinil si prst a pokusil se jím smazat háček, který na bílou tabuli doplnila Shiny, ale jeho prst bez sebemenšího zachvění prošel skrz.
,,Ale vypadá,“ zamručel Zelenka, který se momentálně snažil dostat do centrální počítačové sítě s vybavením, které antické zařízení zneviditelnilo a znehmatetelnilo společně s nimi.
,,Ty nemáš, co říkat. Dobře jsem vyděl ty tvé jedničky a sedmičky. Píšeš je ještě hůře než doktor Kowalski,“ trval na svém Rodney.
,,Doktor Kowalski měl mozkovou příhodu a ochrnul na pravou polovinu těla,“ upozornil Zelenka.
,,Před třemi roky! Měl dost času se to naučit,“ vytrvale a arogantně argumentoval Rodney.
,,Doktore McKayi a doktore Zelenko?“ oslovil doktory nějaký voják, který si velmi pospíšil, aby k nim doběhl rychle.
,,Co se děje?“ zeptal se hned Rodney.
,,Musíte do Kontrolní místnosti. Hned,“ vychrlil ze sebe voják.
,,Tak co se děje?“ vypravil ze sebe trochu udýchaný Rodney jakmile konečně doběhl do kontrolní místnosti s doktorem Zelenkou v patách.
,,Máme problém,“ odpověděl poručík Ford a pohodil hlavou směrem k Shiny. Ta seděla u počítače a rychle do něj zadávala údaje.
,,Co to dělá?“ zajímal se doktor McKay.
,,Snaží se spojit s wraithy,“ odpověděla doktorka Weirová.
,,A do prdele,“ vystihl situaci ve své rodné řeči doktor Zelenka.
,,Jak to víte?“ zeptal se Rodney.
,,Teyla se s ní pokusila spojit a vyčetla jí to z myšlenek,“ odpověděla doktorka Weirová. Teprve teď si Rodney všiml Teyly, která se vzadu opírala o zeď a s bolestí ve tváři si třela spánky zatímco se jí doktor Beckett pokoušel vnutit alespoň trochu vody.
,,Dokážete s tím něco udělat,“ ozval se konečně podplukovník Sheppard. Celou dobu stál v rohu a s bolestí v očích sledoval Shiny.
,,Pokusím se přesměrovat energii,“ řekl Rodney, ,,ale nevím, jak to dopadne. Vybavení, které mám k dispozici je velmi omezené.“
,,Zadržte!“ křikl Tom Potter a vřítil se do kontrolní místnosti, naštěstí ho stačilo zadržet pár vojáků, ,,nechte ji na pokoji. Určitě nás nechce zradit. Znám ji.“
,,A proč se tedy chce spojit s wraithy?“ otočil se John na Toma s prázdným pohledem plným bolesti.
,,To nevím,“ přiznal Tom a uklidnil se.
McKay se Zelenkou se snažili najít nějaký způsob, jak Shiny znepřístupnit přístup ke spojení, ale nic se jim nedařilo a čas ubýval. Jedinou z posledních možností bylo jen Atlantis zničit.
,,Doktorko?“ otočil se jeden z vědců u počítačů na doktorku Weirovou.
,,Takže na nás nic nechystáte. Žádné náhlé přepadení Atlantis?“ zeptala se Shiny wraitha, s kterým zrovna vedla rozhovor. Bylo to jasné. Doktorka Weirová sklopila oči a pevně stiskla rty. Shiny se právě ujišťuje, jak velké výhody jí přinese vydat Atlantis.
,,Odpalte to,“ rozhodla doktorka. Rodney se ještě naposledy rozhlédl po krásném světě a se zavřenýma očima stiskl příslušné tlačítko, ale nic se nestalo. Atlantis stála. McKay tedy opět otevřel oči a prohlédl si nově naprogramovaný přístroj a povšiml si špatně upevněného spoje. Okamžitě ho znovu připevnil, protentokrát pevněji, a znovu se připravil stisknout tlačítko.
,,Počkejte,“ ozval se jeden z vědců.
,,Fajn,“ usmála se Shiny jakoby nic, ,,co říkáš na tu novou píseň od Grischo. Podle mě super, ale ty bubny mi tam prostě nesedí. Nemůžu si pomoci.“
,,Co to říká?“ nepochopil Rodney.
,,No jasně,“ došlo konečně Tomovi, ,,ona nás nechce podrazit. Ona se chce dozvědět jestli nejsou za naším zmizením wraithi.“
Rodney si patřičně oddechl, že neumře. Dokorka Weirová sklopila oči pod návalem tíhy svého špatného rozhodnutí a John si uvědomil, jak Shiny zklamal. Nevěřil jí. Tom se jenom usmál a šel si na balkón zakouřit, tiše si pobroukávajíc melodii od Beatles.
,,A teď jí ukopnu hlavu,“ zasmál se jeden z vojáků a nohou kopal do vzduchu skrz Shininu hlavu. Shiny se zrovna opalovala na balkóně a nikoho z nich nevnímala, ani nemohla.
,,Hele rozmašíruju jí vnitřnosti,“ usmál se další z vojáků a skočil na místo, kde měla Shiny břicho.
,,Představte si, že kdyby se teď trochu naklonila, tak bych jí viděl ***.“ konstatoval další z vojáků a mohl si přelomit krk, aby získal ten nejlepší možný výhled skrz Shininy nohavice.
,,Co to má znamenat,“ zahřměl John, když uviděl tuto scenérii.
,,Pane, my jen... Ono to... Tohle....,“ mumlali vojáci jeden přes druhého.
,,Odchod,“ rozkázal jim John a vojáci se rozprchli. Poté si John všiml Toma. Stál u zábradlí a kouřil už několikátou cigaretu za sebou.
,,Ahoj,“ pozdravil John a postavil se vedle Toma.
,,Ahoj,“ odvětil suše Tom.
,,To, jak ses zastal Shiny, bylo správné,“ konstatoval John.
,,Jo, ale měl si to být ty,“ odvětil Tom, típl nedopalek a odešel.
John ještě chvíli stál na balkóně a přemýšlel nad tím, co se stalo, až za sebou uslyšel smích. Otočil se a zhluboka zadržel dech. Byli to opět ti vojáci jako před chvíli. Opět tam stáli, kopali a okukovali jeho holku. John se rozzuřil, ale ještě než stačil něco udělat, ozval se ze stany Tomův hlas: ,,Hele to být vámi nedělám. Doktor McKay pracuje na něčem co by nás mělo opět dostat do normálu a pokud se to stane, když budete mít nějakou část těla v té wraithce, tak vás to roztrhá na kusy. Něco jako nášlapná mina. Jo a víte, že když se wraithovi podíváte pod kalhotky tak oslepnete?“ Vojáci, kteří do Shiny kopali a bouchali toho okamžitě nechali a ta část, která se jí chtěla podívat „pod kalhotky“ okamžitě ucukla a odvrátila zrak jinam. John se nad tím musel usmát.
Shiny se konečně zvedla a vydala se do svého pokoje. John šel za ní. Jakmile si Shiny lehla a zavřela oči, objevila se ve dveřích doktorka Weirová, doktor Beckett a Teyla.
,,Zkusím to ještě jednou,“ vysvětlila Teyla Johnovi, ,,tentokrát se pokusím o fyzický kontakt.“
,,Jsi si jistá?“ zeptal se ještě John, ale Teyla jen přikývla. Posadila se vedle Shiny na postel a dlouze se soustředila. Nakonec zvedla svou ruku a neuvěřitelně pomalu se s ní přibližovala k Shinině ruce. Dotkla se. Shiny se okamžitě napřímila, ale Teyla už neměla sil. Párkrát zalapala po dechu a zhroutila se k zemi bez tepu. Doktor Beckett byl v okamžiku u ní a během chvíle ji zresuscitoval. Doktorka Weirová pak Teyle definitivně zakázala riskovat život tímto způsobem a přidala i víru v to, že Shiny snad sama přijde na to, co se s nimi stalo.
John se opět otočil na Shiny. Ležela v posteli a pokoušela se znovu usnout. Trpce se usmál a lehl si vedle ní. Byla tak daleko a tak blízko. Zavřel oči a usnul.
,,Ahoj,“ pozdravil jeden vědec druhého.
,,Ahoj,“ odpověděl druhý, ,,co tu kutíš?“
,,Ale nic, jen pozoruji ty zajíce. Představ si, že jim chlupy línají do fyzických vzorců,“ zavrtěl nevěřícně první vědec hlavou.
,,Fakt?“ zaváhal druhý vědec a naklonil se k vitrínám se zajíci, ,,a jo. Tady je teorie relativity a zde Newtonův první zákon!“
,,Divný, že?“ otočil se první vědec na toho druhého.
,,Jo. Hotové Akta-X,“ odpověděl druhý vědec a popadl jednoho ze zajíců, ,,dáš si guláš a nebo gril?“
 
 
26.06.2011 10:53:41
lili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one