! Čtěte mezi řádky !
Vážení pozůstalí,
sešli jsme se zde, aby jsme uctili památku paní Matylda Skočdopolové a rozloučili se sní. Dříve než její tělo zajede do pece a bude spáleno pod žárem několika set stupňů, připomeneme si její životní příběh.
Matylda se narodila na farmě. Její otec často pil, a tak byla vychovávána svou matkou, která dělala na farmě děvečku. Po náhlé a tragické smrti svého otce se i s matkou přestěhovala k místnímu faráři, který jí dal plné vzdělání a poslal jí na studia. Její studia, ale byla po třech letech nečekaně ukončena, když její matka otěhotněla. Po tomto incidentu byla Matylda nucena začít pracovat, nejdříve ve fabrice z níž jí brzy vyhodili, ale poté si našla místo jako služka v panském domě. Z tohoto období pochází její první syn Matěj. Po nějaké době si Matylda našla lépe placené místo a opustila panský dům. Z těchto let pocházejí její synové Bedřich a Artur a dcera Blažena. Později je Matylda zaměstnána jako placená výpomoc v místním obchodě. Zanedlouho si nachází svého prvního manžela, jenž je ihned po svatbě hospitalizován v nedalekém blázinci, kde po pár dnech i umírá. Matylda zdědí všechny jeho peníze a po pár hádkách s ovdovělou tchýní i dům.
Matylda začíná investovat na burze a do dostihů a své jmění ztrojnásobí. Začíná se věnovat charitě. Provdá svou dceru a ožení své dva syny. Častokrát navštěvuje svou již nemocnou matku v domově důchodců. Podle dochovaných zpráv si každý měsíc přišla pro důchod. Po dvou letech od smrti svého prvního manžela se Matylda opět vdává, tentokrát za barona Ruprechta. Ten s ní požije deset let báječného manželství a posléze umírá na infarkt. Matylda je zničena a odchází do kláštera, který po dvou měsících opouští z neznámých důvodů. Dalších pět let Matylda cestovala po světě a hledala náměty ke své knize V náručí urostlého černocha, která byla tak úspěšná, že si vyžádala i pokračování V náručí urostlého Inda.
Matylda umírá ve věku 46 na následky syfilidy. Byla výbornou matkou, dobrou manželkou a obstojnou přítelkyní. Bůh jí buď milostiv.
15.06.2009 19:26:32
lili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one