Trochu úsměvná povídka o lidech a upírech.
Dřevěná vrata se otevřela a do místnosti vkročil muž, který za sebou táhnul mladou dívku. Přišli do prostřed sálu a zastavili se. Muž postrčil dívku dopředu a řekl: ,,Tak jsem ji přivedl." Z rohu byly slyšet kroky a postupně se začala vynořovat postava mladého muže. ,,Víme o tobě už dlouho," řekl mladý muž a sáhnul po dívčině fotoaparátu, ,,tak ty chceš dokázat existenci upírů." Dívka se na mladého muže zlostně podívala a odpověděla ,,Ano a podaří se mi to." Mladý muž si prohlížel jaké fotky už dívka nafotila a po shlédnutí všech, rozmačkal fotoaparát na prach. ,,Hej!" vykřikla dívka a vrhla se k hromádce, která zůstala po fotoaparátu. Muž se otočil a pokračoval: ,,Ještě můžete zůstat naživu, když na to celé zapomenete a odejdete, ale hned!"
Dívka se postavila, napřímila a s hrdostí v očích řekla: ,,Nikdy! Toto je omezování svobodného tisku!" Mladý muž si vzal nějaké složky od opodál stojícího chlapce a pokračoval: ,,No tak, buďte rozumná. My o vás víme všechno." Dívka zaregistrovala své jméno na složce a okamžitě se ji pokusila vytrhnout muži z rukou. Když muži došlo o co jí jde pustil složku a dívka se i se složkou svalila na zem. Okamžitě vstala a začala ve složce listovat.
Najednou došla k něčemu co ji znepokojilo a začala na hlas vykřikovat: ,,Já, já že jsem výbušná a nedívám se na porno každý den jenom to tam někdy přepnu, když jsem sama." Muž, který ji na začátku přivedl se začal smát a dívka se na něj rozzlobeně otočila a pak se obrátila zpět k mladému muži a začala ječet: ,,Já mám vysokou školu, já umím pět jazyků, já jsem přečetla sto čtyřicet osm knih, já jsem vedla kroužek asertivního chování...." Všichni v místnosti kromě dívky se začali hyhňat a to dívku ještě více rozzuřilo k tomu, aby pokračovala: ,,Já jsem výkonnou spisovatelkou prestižních novin, já mám charisma a vy se mi nemáte co smát." Mladý muž jí vytrhl složky a dopsal něco na okraj. Dívka okamžitě vyštěkla: ,,Já, že prskám, když křičím!” Muž si vyndal kapesník z kapsy kalhot, utřel si sním celý obličej a následně jej vyždímal a zastrčil zpět do kapsy.
,,Pane,” ozval se chlapec u stěny, ,,já myslím, že ji můžeme klidně pustit, ona je takový cvok, že jí stejně nikdo neuvěří.” Mladý muž pokynul rukou a muž, který dívku přivlekl ji zase odvlekl než stačila vydat jediného slova odporu. Mladý muž si oddychl a řekl: ,,A pak, že my jsme netolerantní rasa.”
21.11.2008 17:43:21
lili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one