Za rouškou iluzí

Druhý díl. Romantický příběh.
Konečně. Můj život šel, tak jak jsem to chtěla. Já začínám chodit na vysokou školu, Alex je počítačový technik, kterého čeká povýšení, jsme zasnoubeni a bydlíme v malém domečku na okraji metropole. Zrovna jsem přijela domů a vystupuji ze svého auta. Dnes přijde Alex z práce dřív, a tak nás čeká příjemný večer, ale moment dveře jsou otevřené.
,,Haló. Je tu někdo," zakřičela jsem, když jsem vstoupila do domu.
,,Neděs se," ozval se hlas za mnou. Otočila jsem se a popadla deštník ze stojanu, který stál hned vedle mě. Za mnou stál urostlý mladý muž se světle hnědými vlasy, mandlovýma očima a otrhaným oblečením.
,,Neboj se," vyzval mě ještě jednou a já pomalu spustila ruku v níž jsem držela deštník.
,,Jsem Alexův bratr," jakmile vyslovil tuhle větu, moje ruka se opět vymrštila do bojové pozice. Netrvalo mu to ani mžik a už držel moji ruku skroucenou za mými zády.
,,Au to bolí. Pusť mě!" vykřikla jsem bolestí.
,,A budeš hodná," zeptal se s rozesmátým podtónem hlasu.
Přikývla jsem a on mě pustil. Chvilku jsem si mnula místo na ruce, kde mě držel a současně jsem ho provrtávala očima. V tom před domem zastavilo auto. Byl to Alex. Jakmile vpadnul do dveří okamžitě poznal svého bratra a objal ho.
,,Tohle je Tadeáš," představil mi bleskově svého bratra, ,,Tadeáši Ivana." Tadeáš se na mě s pousmáním podíval.
,,Brácha mám trochu hlad, kde tu máš ledničku?" řekl Tadeáš a Alex ho beze slova odvedl do kuchyně. Jelikož jsem věděla co přijde zůstala jsem raději v obývacím pokoji a zapnula televizi na zprávách. Skoro vůbec jsem se nemohla soustředit, ale i tak jsem to zkusila a neopovažovala se odtrhnout od obrazovky.
Najednou mě vyrušili jejich přibližující se hlasy: ,,Budeš spát, tady v obýváku navádí ti to." Otočila jsem se, abych jim viděla do obličejů. Tadeáš zrovna přikyvoval a něco zadrmolil. Potom se oba podívali na mě a Alex řekl: ,,Lásko, Tadeáš tu pár dní zůstane. Nebude ti to vadit?" Pokusila jsem se o upřímný úsměv, ale asi to vypadalo spíše komicky a zavrtěla jsem hlavou na znamení, že ne.
Venku se začínalo připozdívat, a tak jsme šli spát. Zrovna jsem dočítala svůj nejoblíbenější román, když si Alex ke mně přilehl. Začal mě hladit po tváři, a pak si mne přisunul blíž, aby mne mohl políbit. Jeho druhá ruka si přitáhla mnou nohu. Lehce mě převalil na sebe a já jsem ho začala vášnivě líbat. Začal mi pomalinku rozepínat knoflíky u noční košile. Byl zrovna u prsou, když do ložnice vrazil Tadeáš se zubním kartáčkem v jedné ruce a ručníkem přehozeným přes rameno té druhé. Impulzivně jsem se skulila z Alexe a zachumlala pod peřinu.
Tadeáš si čistil zuby snad věčnost a ještě hůře zpíval si při tom. Jakmile vypadl Alex se ke mně zase přitulil.
,,Ne," řekla jsem hned, ,,Ne, když je tu tvůj bratr."
Alex posmutněl a řekl: ,,Alespoň se pomazlíme." Těm jeho očím se nedalo odolat. Začal mě líbat na ucho a já jsem se začala hlasitě smát. V tom se, ale zespoda ozvaly rány a Tadeáš zakřičel: ,,Buďte zticha neslyším Simpsnovi. Jo a máte dobrou násadu od koštěte dosáhne až na strop." Toho večera už k ničemu nedošlo.
Ráno jsem se probudila s Alexem stejně. Když jsme šli dolů po schodech, ucítili jsme příjemnou vůni. Tadeáš pro nás jako omluvu a poděkování připravil snídani, I hned jsme zasedli ke stolu. Zrovna, když jsem měla před pusou vidličku naloženou vejci se šunkou, Alex zakřičel: ,,Fuj já mám vepřové." Tadeáš tiknul očima ke mně a řekl: ,,Já vám to asi prohodil." Vidlička mi okamžitě vyklouzla z ruky a naštěstí jsem ještě nestihla nic sníst, ale i tak jsem běžela vyčistit si zuby.
Celý nastávající den jsem s Tadeášem nepromluvila. Alex musel do práce jelikož je pátek a já jsem mohla zůstat doma, protože v pátek nemám přednášky. Najednou zazvonil telefon. Já to zvedla a na druhé straně se ozval vlídný a až příliš medový tón Alexova hlasu: ,,Promiň lásko, ale mám moc práce a večer do kina nemůžu. Promiň pa." Okamžitě jsem se sesypala do křesla. Byl až moc zaměstnaný a na mě neměl moc času. Bylo mi to trapné, že jsem byla, tak sobecká, ale chtěla jsem být s ním.
Tadeáš si všimnul mého psychického rozpoložení a netrvalo mu dlouho než ze mě dostal co se stalo a jelikož byl bratrem svého bratra pozval mě do kina. Film byl úžasný a hrozně jsme si ho užili, ale když jsme se vraceli domů šli jsme kolem discotéky. Nepostřehla jsem, jak ale už jsme byli vevnitř a pak mi začaly věci splývat. Najednou jsem tančila a Tadeáš tančil se mnou. Potom se mě dotýkal a já začala mít divný pocit, a když mě políbil vytrhla jsem se mu a utekla domů. Byla to dlouhá cesta, ale on mě alespoň nehonila nechal mě běžet.
Doma na Mě čekal Alex. Řekla jsem mu, že jsem na ten film šla s Tadeášem, ale nic víc a odběhla nahoru spát. Nemohla jsem dlouho usnout a pořád jsem na to musela myslet a v hlavě se mi to pořád promítalo. Neustále dokolečka.
Ráno jsem se zbudila brzo na to, že byla sobota. Dole čekal Tadeáš a byl asi stejně zkroušený jako já a nebo na to, alespoň vypadal. Začal se mi omlouvat, že to byl omyl a víckrát se to nestane, ale najednou mě chytil a políbil. Celý svět se se mnou zatočila a já nevěděla čí jsem. Uslyšela jsem jen kroky dolů ze schodů, útěk, prásknutí dveřmi a odjíždějící auto. V ten okamžik jsem se probrala, odtrhla od sebe Tadeáše, otřela si rty o rukáv a otočila se, abych mohla běžet za Alexem, mou láskou. Náhle mě někdo ze zadu udeřil do krku a já se svalila k zemi.
Probrala se až ve sklepě a naproti mě stál Tadeáš.
,,On tě nemiluje. Chce jen tvoje maso a já mu pomůžu si to uvědomit, až tě zabiju," řekl s úsměvem na rtech. Vytřeštila jsem oči a okamžitě se mi v hlavě přehrávala páska toho co už nikdy nezažiji. Když se otočila v ruce držel nůž, ztuhla jsem až na kost a pomalu začala omdlévat, ale v to někdo rozrazil dveře. Byl to Alex. Chtěla jsem vykřiknou jeho jméno, ale ztuhlost mi to nedovolila.
,,Proč?" vykřikl a otočil se na Tadeáše.
,,Ty ji nemiluješ, jen chceš," řekl příkře Tadeáš
,,To není pravda," zostřil svůj hlas Alex a rozběhl se proti bratrovi. Svalil ho na zem a začali se prát. Nebylo to normální, používali spoustu fint, které jsem viděla snad jen v kung-fu filmech.
Tadeáš náhle vykřikl: ,,Nebuď bláhový a vem si ji dokud má mladé maso. Až ti to dojde a bude už stará a vyschlá bude pozdě!" Alex neopověděl, ale vší silou dal Tadeášovi pěstí, Tadeáš mu to oplatil tím, že mu podkopl nohy. Alex Tadeášovi podkopl nohy, taky a v tom okamžiku si oba všimli nože, který ležel asi půl metru od každého. Bylo to divné, ale když se Alex na Tadeáše vrhl, automaticky upustil nůž, aby nezranil bratra. On pro něj chtěl to nejlepší a to jsem nebyla já. Já jsem byla jen závaží, které ho táhne ke dnu. Teď to možná není, tak znát, ale jednou ho potopím.
Zatím co jsem uvažovala Alex se natáhl pro nůž a vyhrožoval bratrovi beze slova jen pouhým pokynem.
Najednou jsem vykřikla: ,,Nech ho být. Já odejdu pryč. Pro tvoje dobro."
Alex se na mě udiveně podíval a řekl: ,,Jak pro moje dobro? Co to říkáš? Jsi moje láska a jsi jen ty. Kdybys nebyla nebyl bych ani já. Kdybys nežila, zemřel bych a kdybys mě opustila, opustil bych tento svět smutný, sám a bez naděje k žití. Ty jsi mé všechno. Ráno jsem odjel, abych ti nebránil, protože jsem si byl jistý, že ses zamilovala do mého mnohem hezčího bratra a já ti jen překážím a bojíš se mi to říct, ale pak jsem nemohl bez tebe být. Ta představa mě ubíjela, a tak jsem se musel vrátit a alespoň být u tebe jen jako přítel a pomocník než úplně bez tebe."
Oči se mi rozjasnily. Objali jsme se a já řekla: ,,Ty hlupáčku. Nechci být bez tebe a to, že si chtěl jen přihlížet tomu, jak jsem s někým jiným, jen proto aby jsi mohl být občas se mnou je pro mě traumatizující, protože to jen dokazuje, jak moc mě miluješ, a jak moc si to nezasloužím."
Usmál se a odvětil: ,,Zasloužíš. Zasloužíme si to oba."
Políbil mě na temeno a já dodala: ,,A jsi hezčí než tvůj bratr." Oba jsme se usmáli. Najednou jsme, ale uslyšeli odjíždět auto. Alex mě postil a otočil se. Na místě, kde měl ležet Tadeáš nikdo nebyl a jen ne zdi byl nápis napsaný krví:

SBOHEM BRATŘÍČKU A NEVYČÍTEJ
MI, ŽE JSEM MĚL PRAVDU AŽ BUDE POZDĚ.

Alex se otočil ke mě a řekl: ,,Zítra koupím barvu a miluji tě." Políbil mě, a když jsme se odlepili řekla jsem na oplátku: ,,Já tebe taky."
21.11.2008 17:32:46
lili
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one